تحلیل تکنیکال دوج کوین

ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE)

جالب است اگر بدانید که ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) در ابتدا با یک شوخی ساده شروع شد و زمانی که در بازار منتشر شد و مورد معامله قرار گرفت، رشد قابل توجهی را تجربه نمود و به یکی از محبوب ترین ارز های دیجیتال تبدیل شد، که می توان آن را دلیلی برای آینده خوب و درخشان آن به شمار آورد. در عین حال باید اشاره نماییم، دلایلی وجود دارد که می تواند مانع از رشد بالای آن در بلند مدت شود و این به معنای عدم ارزشمند بودن آن نیست، چرا که مشاهده شده برخی از سرمایه گذاران بزرگ و مشهور در جهان از آن حمایت نموده و باعث افزایش ارزش آن شده اند که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم نمود.

اگر شما به بررسی و تحلیل ارز دیجیتال دوج کوین علاقه مند هستید و دوست دارید بیشتر و بهتر در مورد آن بدانید، توصیه می شود تا پایان متن با همراه ما باشید.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال دوج کوین

اگر چه که دوج کوین با حضور در بازار توانست به سرعت مورد توجه و استقبال قرار گیرد ولی با یکی از بزرگترین موانع رشد مواجه است که عرضه نامحدود آن است. ولی نکته جالب آن در مقایسه با ارز بیت کوین این است که پاداش استخراج در بیت کوین به مرور کاهش می یابد، ولی در استخراج دوج کوین پاداش ها ثابت است و به دلیل این ویژگی مهم نیز، همیشه جذابیت استخراج را برای خود حفظ می کند. همچنین باید مزیت این ارز دیجیتال را در حمایت های صورت گرفته از سوی سرمایه گذاران دانست، به طوری که بیان شده در برخی از پروژه های بزرگ و مهمی که قرار است اجرا شوند، به کار گرفته شده و می تواند عاملی در جهت رشد ارز دیجیتال دوج کوین در آینده ای نزدیک باشد.

چگونگی استخراج دوج کوین

یکی از نکات مهمی که در مورد دوج کوین بیان می شود این است که به پاداش ماینر ها معروف است. بر خلاف بیت کوین که پاداش استخراج آن به مرور کاهش می یابد، ماینر های دوج کوین همواره تعداد 10000 واحد دوج کوین به طور ثابت دریافت می کنند. در واقع باید گفت که، پاداش ثابت می تواند جذابیت استخراج را حفظ کرده و موجب افزایش عرضه دوج کوین شود.

همچنین ارز دیجیتال دوج کوین از الگوریتم Scrypt بهره می برد که بر مبنای این الگوریتم مصرف برق کاهش یافته و عملیات استخراج آن به صرفه تر می باشد و می توان مجددا نتیجه پاداش ثابت را در مورد الگوریتم رمزنگاری دوج کوین تعمیم داد.

تحلیل دوج کوین از دیدگاه روانشناسی بازار

ارز دیجیتال دوج کوین بارها ثابت کرده است که، خبر محور است، بدین معنا که تحلیل فاندامنتال می تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت دوج کوین بگذارد. شاید بارها در اخبار شاهد حمایت مستقیم ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا از دوج کوین بوده ایم و حتی برخی معتقد به یک رابطه مستقیم بین ایلان ماسک و دوج کوین با یکدیگر هستند.

این فرد به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد دنیا با استفاده از توییت های خود توانسته است باعث پامپ و دامپ این دارایی دیجیتال و حتی بیت کوین به عنوان پادشاه رمز ارزها شود. به عنوان مثال، هنگامی که ماسک اعلام کرد شرکت تسلا رمز ارز بیت کوین را برای فروش خودروهای خود می پذیرد، ارزش این کوین به شکل بسیار عجیبی رشد کرد و هنگامی که اعلام کرد دیگر تسلا بیت کوین را نمی پذیرد، بیت کوین تا محدوده 29 هزار دلار سقوط کرد.

به همین دلیل عنوان می شود که اطلاع از خبرهای روز و پیگیری رفتار سرمایه گذاران بازار به منزله عاملی در جهت رشد و افزایش ارزش دارایی های دیجیتال و خصوصا دوج کوین است. با نگاهی دقیق و هوشمندانه می توانید به این فاکتورهای مهم توجه نموده و به کسب درآمد مطلوب از آن دست یابید.