فروش بیت کوین چگونه است؟

چگونه بیت کوین بفروشیم؟

برخی از افراد ممکن است که بیت کوین را به روش ماین کردن یا استخراج به دست آورده باشند و یا آن را از فردی دیگر هدیه گرفته باشند و نیاز داشته باشند که آن را به فروش رسانده و به پول نقد تبدیل کنند. در نظر داشته باشید که شما برای فروش بیت کوین به راحتی و مانند خرید آن می ‌توانید از طریق صرافی آنلاین اقدام نموده و به فروش رسانید. همچنین، علاوه بر آن می ‌توانید از روش فروش مستقیم یا  فرد به فرد استفاده کنید. در ادامه متن به موضوع فروش بیت کوین و چگونگی دو روش مطرح شده می پردازیم.

فروش بیت کوین از طریق صرافی آنلاین

در گام نخست برای فروش بیت کوین نیاز است که از صرافی معتبر و ایمن استفاده کنید و اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، می ‌توانید از دوستان و آشنایان و یا کارشناسانی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند، کمک بگیرید.

پس از آنکه صرافی مورد نظر خود را پیدا کردید، باید مراحلی را جهت ثبت نام انجام دهید که معمولا برای این کار، نیاز به یک مرحله‌ احراز هویت وجود دارد و سپس باید یک حساب بانکی را در صرافی معرفی کنید و پس از آن، شما یک حساب کاربری برای خود افتتاح کرده اید و اینک نوبت به این می ‌رسد که بیت کوین های خود را به این صرافی انتقال داده و اقدام به فروش بیت کوین نمایید.

این کار را می توانید به وسیله‌ سفارش گذاری انجام دهید، یعنی در بازه‌ مجاز قیمتی، شما رقم پیشنهادی خود را به ثبت می ‌رسانید و اگر شخص خریداری، سفارشی با مبلغی مشابه شما برای خرید به ثبت رسانده باشد، خیلی راحت می‌ تواند بیت کوین را از شما خریداری کرده و شما هم در مقابل، موفق به فروش بیت کوین خود می شوید.

در نظر داشته باشید که صرافی های آنلاین ارز دیجیتال، به عنوان یک واسطه عمل می ‌کنند و مکانی برای فروشنده ها و خریدارها فراهم می ‌آورند تا آنها بتوانند خرید و فروش خود را انجام دهند. البته که صرافی ها برای ارائه چنین خدماتی مبلغی را تحت عنوان کارمزد از هر دو طرف دریافت می ‌کنند. شما می توانید با تحقیق کافی، آن صرافی را انتخاب کنید که کارمزد کمتری را برای این موضوع در نظر دارد، زیرا برخی صرافی ها کارمزد بالایی دریافت می ‌کنند که اصلا صرفه اقتصادی ندارند. همچنین حد مجاز برای پولی که می ‌توانید در صرافی ذخیره داشته باشید نیز مهم است و عموماً صرافی ها برای آن یک مبلغ معین به عنوان سقف تعیین می ‌کنند.

در واقع، توجه به ویژگی هایی که صرافی در اختیار کاربران خود قرار می دهد، باعث می شود در هنگامی که شما فروش خود را انجام داده و می ‌خواهید پول ها را به حساب خود منتقل کنید، دچار مشکل نشده و این پروسه به سرعت انجام شود.

فروش بیت کوین به روش معامله مستقیم

روش دیگری که می‌ توان برای فروش بیت کوین استفاده نمود، معامله‌ مستقیم آن با یک شخص حقیقی است. این شیوه‌ فروش بیت کوین، معمولا در وب سایت هایی که در کار انجام مبادلات هستند انجام می شود. این سایت در نقش یک واسطه ظاهر شده و به افراد اجازه می ‌دهد تا آگهی های خود را برای فروش بیت کوین در آن قرار دهند. در این سایت ها، شما به عنوان فروشنده‌ بیت کوین ثبت نام می‌ کنید و سپس مرحله احراز هویت را می‌ گذرانید و در نهایت یک پروفایل کاربری خواهید داشت که اطلاعات معاملات شما در آن به ثبت می ‌رسد. سپس فردی که قصد خرید بیت کوین دارد، از میان آگهی های موجود، موردی را که از نظر قیمتی برایش مطلوب تر است را انتخاب می ‌کند.

در این شرایط یک پیغام از سایت برای فرد فروشنده ارسال می ‌شود و به وی اطلاع می ‌دهد که فرد خریداری برای بیت کوین های وی پیدا شده است. اطلاعات خریدار و فروشنده در اختیار یکدیگر قرار گرفته و پس از آن تمامی کارها بر عهده خود افراد می باشد. در این روش، انتقال بیت کوین به فرد دیگر، به کمک یک کیو آر کد (QR code) بوده و فرد می تواند با اسکن کردن آن به وسیله کیف پول یا همان والت خود این کار را به راحتی به انجام برساند.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/winanceo/public_html/blog/wp-includes/functions.php on line 5309