خرید بیت کوین چگونه است؟

چگونه بیت کوین بخریم؟

همیشه اینگونه است که هر موضوعی در دنیا ترند ‌شود، به سرعت طرفدارانی ویژه و خاص، پیدا می‌ کند و در واقع افراد بسیاری تمایل نشان می دهند که آن را تجربه نموده و یا به دست آورند. این موضوع در حوزه بازار ارزهای دیجیتال، بیش از هر بازار دیگری قابل ملاحظه می باشد. افراد زیادی به دنبال کسب سودهای شگفت انگیز هستند و در صورتی که موردی در یک برهه‌ از زمان، سودآور باشد توجه افراد زیادی به سمت آن جلب می شود.

می توان گفت که در حال حاضر، همگان به دنبال خرید بیت کوین هستند، زیرا به شدت رونق دارد. چنانچه شما نیز تمایل دارید که در این حوزه وارد شوید و می خواهید بدانید که چطور می توان این رمزارز ارزشمند و گرانبها را خریداری کرد، توصیه می شود که تا پایان با ما همراه باشید.

روش های خرید بیت کوین در ایران

با توجه به رشد و نفوذ ارزهای دیجیتال در سراسر جهان، در کشور ما نیز در اوایل سال 1398 اعلام شد که ارزهای دیجیتال و بیت کوین، به رسمیت شناخته می‌ شود و قرار است قانون ‎‌های لازم در این حوزه وضع شوند. لذا هم خرید بیت کوین و هم فروش آن در حال حاضر در بستری کاملا قانونی صورت می ‌پذیرد و حتی استفاده از دستگاه های استخراج کننده یا همان ماینرها با در اختیار داشتن مجوزهای مربوطه و طی کردن پروسه های قانونی نیز بلامانع است.

بیت کوین به عنوان یک دارایی دیجیتال، تنها در بستر اینترنت تعریف شده و خرید آن نیز از همیت طریق انجام می شود. با توجه به این که کشور ما در شرایط تحریمی بسیار سختی به سر می ‌برد و مبادلات تجاری دنیا با ما به شدت محدود است، این امکان که ما بتوانیم خیلی راحت از صرافی های بین المللی که در این زمینه مطرح هستند بهره مند شویم، وجود نداشته و یا با چالش های بسیار زیادی برای کاربران ایرانی همراه است، ولی راه حل این موضوع، بهره مندی و استفاده از صرافی آنلاین ایرانی می باشد که امکان مبادله و خرید انواع ارزهای دیجیتال و بیت کوین را در اختیار تمامی کاربران ایرانی قرار می دهد.

شما می توانید با داشتن یک حساب کاربری و احراز هویت در صرافی آنلاین ایرانی، دارایی دیجیتال خریداری نموده، نگهداری کنید و یا اقدام به فروش کنید.

روش های متفاوتی برای کسب ارز دیجیتال بیت کوین وجود دارد و شامل، خرید از طریق صرافی آنلاین، خرید از افرادی با هویت حقیقی و به شکل مستقیم می باشد که در ادامه به توضیح مختصر هر یک از این روش ها می‌ پردازیم.

خرید بیت کوین از صرافی آنلاین ایرانی:

نخستین گامی که برای خرید بیت کوین می ‌توانید انجام دهید، عضو شدن در یک صرافی معتبر ایرانی است که این موضوع با توجه به شرایط تحریمی که در آن قرار داریم، راه حلی اساسی برای علاقه مندان و فعالان این حوزه به شمار می رود تا بتوانند خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایند. در واقع هر کاربر می ‌تواند برای خرید بیت کوین در همان محدوده قیمتی معین شده، اقدام نماید. توجه داشته باشید که شما به دو شکل می ‌توانید پروسه‌ خرید بیت کوین را انجام دهید. اولین مورد، خرید از خود صرافی ایرانی و به صورت مستقیم و مورد دوم، استفاده از صرافی به عنوان یک واسطه بین خریدار و فروشنده است که آنها  را به یکدیگر لینک می نماید.

خرید بیت کوین از افراد حقیقی و به شکل مستقیم:

در روش دوم شما می ‌توانید خارج از فضای اینترنت شخصی که بیت کوین دارد را پیدا کرده و نسبت به مبادله و معامله با وی اقدام کنید. در این مورد نیاز است تا نهایت دقت خود را به کار بندید و با تحقیق کافی، این امر را انجام دهید. افراد زیادی هستند که به روش ماینر، بیت کوین را استخراج کرده و قصد فروش دارند. شما می توانید آنها را یافته و بیت کوین بخرید و سپس باید آن را در کیف پول دیجیتالی مخصوص نگهداری نمایید. توصیه می شود که از اهمیت یافتن یک فروشنده‌ معتبر غافل نشوید.

مراحل خرید بیت کوین

پیش تر در مورد روش های خرید کردن بیت کوین اطلاعاتی را ارائه دادیم و اکنون لازم است تا در مورد مراحلی که بایستی برای خرید بیت کوین انجام شود و شامل، داشتن یک کیف پول دیجیتال یا والت و یافتن یک فروشنده‌ معتبر است نیز اطلاعاتی را به دست آورید.

داشتن یک کیف پول دیجیتال معتبر:

نخستین و مهمترین مرحله برای خرید بیت کوین، داشتن یک کیف پول دیجیتال یا والت است و به منزله جایگاهی امن و مطمئن برای ذخیره و نگهداری آن محسوب می شود که در عین حال تمامی معاملات شما در این زمینه نیز در همین کیف پول دیجیتال، انجام می شود. در واقع هر آنچه که برای انجام معامله نیاز دارید مانند، آدرس، نشانی عمومی و کلیدهای خصوصی نیز در همین والت وجود دارند. در نظر داشته باشید که کیف پول های مخصوص بیت کوین در سه دسته، نرم افزاری، سخت افزاری و نسخه های کاغذی عرضه می ‌شوند.

توصیه می شود که با انتخاب یک صرافی آنلاین معتبر که امکان استفاده از کیف پول دیجیتال اختصاصی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد، از یک کیف پول دیجیتال امن بهره مند شوید. زیرا کاربری آسان تر و محیطی جذاب تر داشته و استفاده از آن برای هر کاربری، مناسب است.

یافتن یک فروشنده‌ معتبر:

حال که گام نخست از مرحله خرید بیت کوین را با موفقیت طی کردید و برای خود یک کیف پول در اختیار دارید، به گام دوم آن می‌ رسیم. در این مرحله شما باید سفارشی که برای خرید بیت کوین در نظر دارید را با مبلغی که برایتان مناسب است، به ثبت رسانید. در نظر داشته باشید که این مرحله، برای افرادی است که  از طریق یک صرافی ایرانی و به صورت آنلاین خرید می کنند. پس از آن، هر زمان که فروشنده ای پیدا شود که با مبلغ درخواست شده‌ از سوی شما موافق باشد، پروسه‌ خرید کردن بیت کوین انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است که حتی برای خرید بیت کوین از فرد حقیقی و به شیوه‌ حضوری، باز هم از صرافی آنلاین که چنین خدماتی را ارائه می‌ دهند، بهره بگیرید.

برای این کار نیاز است که چنین صرافی و با این نوع خدمات را پیدا نموده و در آن کارهای مربوط به ثبت نام را به انجام برسانید. سپس موقعیت مکانی خود و شهری که در آن زندگی می ‌کنید را انتخاب نموده و ثبت کنید. حال می ‌توانید کلیه‌ آگهی هایی که در آن منطقه‌ جغرافیایی برای خرید و فروش بیت کوین ارائه شده اند را در اختیار داشته باشید. مرحله‌ بعدی این است که با فروشنده‌ مورد نظر، ارتباط برقرار کرده و اقدام به خرید بیت کوین، نمایید.