کسب درآمد از ارز دیجیتال

معامله سودآور ارز دیجیتال با استفاده از استراتژی سیو سود

با توجه به ماهیت بازار ارزهای دیجیتال و پیش بینی های مهم در مورد آینده این بازار مهم و هیجان انگیز، کاربران زیادی به آن وارد شده و به فعالیت میپردازند. به طوری که توانسته اند به درآمدهای عالی دست یابند. چنانچه هر یک از کاربران با استراتژی سیو سود در بازار ارزهای دیجیتال آشنا باشند و هنر تشخیص موقعیت را به‌ خوبی فرا گیرید و به منابع مناسب سرمایه‌ گذاری در ارزهای دیجیتال مجهز شوند، قطعا معاملات ارزهای دیجیتال برایشان بسیار سودآور می باشد.

در مورد استراتژی سیو سود باید بدانید که تا حدی‌ حساس ‌تر از زمان مناسب برای فروش ارزهای دیجیتال می باشد. زیرا معمولا هدف از فروش ارز دیجیتال، جلوگیری از زیان بیشتر است، در حالی که سیو سود نیاز به انضباط عملیاتی و برنامه ‌ای منسجم دارد.

استراتژی سیو سود چگونه عمل می کند؟

برای استفاده از چگونگی استراتژی سیو سود، نیاز است که قبل از اقدام به معامله، تصمیم گیری نمایید. زیرا برخی از تریدرها ترجیح می ‌دهند که موقعیت معاملاتی خود را یکباره ببندند و برخی دیگر نیز ترجیح می‌ دهند که با تنظیم سفارش ‌های حد ضرر در طیفی از قیمت ‌های مختلف، اقدام به خروج نمایند. به همین دلیل توصیه بر این است که رویکرد معاملاتی مد نظر خود را تعیین کنید و به آن پایبند بمانید. به یاد داشته باشید اگر تمایل به خروج تدریجی دارید، باید از سفارش ‌های حد ضرر یا همان استاپ لاس استفاده کنید. زیرا از زیان بیش از حد شما جلوگیری خواهد کرد.

با توجه به اینکه، نمی ‌توان به طور قطعی حرکت بعدی ارزهای دیجیتال را پیش ‌بینی نمود، لذا ممکن است که قیمت، بی ‌ارتباط به روند‌ها و داده ‌های تاریخی افزایش یا کاهش یابد و در این صورت بهتر است که به جای تمرکز بر اعداد خام، بر روی درصدهای آنها تمرکز نمایید. برخی از معامله گران رویدادهای متفاوتی را ترجیح می دهند، اما اغلب تریدرها هدف خود را روی پنجاه درصد قرار می ‌دهند. چرا که کسب سود صد درصدی رویایی است و دستیابی به بیش از آن، یک پاداش فوق‌العاده محسوب می ‌شود.

اهمیت استراتژی‌ سیو سود

تصمیم شما برای اتخاذ استراتژی ‌های سیو سود بستگی به این دارد که در میان پذیرش سود فعلی و یا ریسک بیشتر چه تصمیمی می گیرید، در ادامه به برخی از موارد مهم آن اشاره خواهیم نمود.

زیر نظر داشتن واگرایی: واگرایی به معنای وجود اختلاف میان اندیکاتور و قیمت است. در شرایطی که قیمت اوج می‌ گیرد، ولی اندیکاتور چنین چیزی را نشان نمی ‌دهد. در چنین وضعیتی احتمال بازگشت قیمت وجود دارد، لذا تشخیص آن می‌ تواند به تریدر کمک کند که نسبت به تغییر قیمت واکنش مناسب نشان دهد. هنگام وقوع واگرایی، تریدر باید تصمیم بگیرد که سیو سود کند یا از حد ضرر استفاده نماید. هر اندازه که توانایی بیشتری در تشخیص واگرایی داشته باشید، قطعا به افزایش سودآوری می ‌انجامد.

توجه به سطح فیبوناچی: بازار ارزهای دیجیتال بنا به ماهیتی که دارد فشار قیمت را در سطوح فیبوناچی منعکس می ‌کند. به همین دلیل اگر بر این سطوح، به ‌ویژه بر حرکت بازگشتی قیمت، متمرکز شوید، منتفع خواهید شد. ارزهای دیجیتال تا حدی تحت ‌تأثیر ربات‌ ها و الگوریتم ‌های معاملاتی‌ هستند و تمایل دارند قیمت ‌ها را به سطوح فیبوناچی برسانند.

رصد نقاط پیوت: می ‌توانید با استفاده از نقاط پیوت تغییر در احساسات بازار را از صعودی به نزولی تشخیص دهید. تریدرهای روزانه از نقاط پیوت برای تعیین سطوح سیو سود و همچنین ورود و خروج بهره می ‌گیرند. هنگامی که تمام کارها را انجام دادید، نقاط پیوت را به عنوان اندیکاتورهای تکنیکال روزانه در نظر بگیرید.

نکات مهم در مورد استفاده از سیو سود

در نظر داشته باشید که شما برای انجام هر سرمایه‌ گذاری باید دلایل مهمی داشته باشید که این موضوع با توجه به ماهیت ارزهای دیجیتال، ممکن است متفاوت باشد. زیرا میزان ارزش هر رمز ارز وابسته به تعداد افرادی است که یک رمزارز خاص را ارزشمند می ‌دانند. در صورت اقدام به انتخاب و خرید یک ارز، به خوبی آن را بررسی کنید و سپس تصمیم گیری کنید.

در مرحله بعدی شما باید به خوبی بدانید که قصد شما از انجام این معامله چه چیزی است. اگر چه که کاملا واضح است که از هر معامله ‌ای سود می ‌خواهید، ولی باید به طور دقیق تعیین نمایید که تا چه مقدار سود برایتان کافی است. زیرا این می تواند همان نقطه ای باشد که درگیر شوید و نتوانید تصمیم گیری کنید، چرا که نمی دانید حرکت بعدی رمزارز انتخابی شما چه خواهد بود. ممکن است رمزارز خود را بفروشید ولی همچنان به روند صعودی خود ادامه دهد و یا برعکس. به یاد داشته باشید که، معامله در بازار ارزهای دیجیتال نیاز به دانش و آگاهی کافی از ماهیت رمز ارزها دارد. ممکن است در هر مرحله از سرمایه ‌گذاری با موقیعت‌ هایی به مراتب بهتر از آنچه انتخاب کرده ‌اید مواجه ‌شوید و باید بتوانید تصمیم گیری نمایید.

برخی از معامله گران می‌ توانند به طور همزمان چندین سرمایه‌ گذاری را مدیریت کنند و برخی دیگر، تنها یک انتخاب دارند که باید تصمیم قطعی برای عملکرد خود بگیرند. در چنین شرایطی ممکن است اوضاع کمی پیچیده ‌‌شود و در صورتی که سرمایه ‌گذاری تان هنوز به هدف نرسیده باشد، تردید شما بیشتر خواهد شد که صبر کنید یا آن را رها کنید. به یاد داشته باشید که کسب سود، حتی اگر کم هم باشد، بالاخره سود است و در مقابل اگر پذیرای ریسک بیشتر هستید، فرصتی نهفته در اختیارتان است.