خرید ارز دیجیتال در صرافی آنلاین ویننس

فاکتورهای مهم سرمایه گذاری بلند مدت در بازار ارز‌ دیجیتال

سرمایه گذاری در هر بازار و هر شرایطی، به دو صورت بلند مدت و  یا کوتاه مدت انجام می شود که با توجه به ویژگی های معامله و طرفین نیز مشخص می شود. با این وجود، سرمایه گذاری در برخی از بازار‌ها به شیوه ای است که برای به دست آوردن حداکثر سود، باید در آن، برنامه ای بلند مدت را تنظیم نموده و مد نظر داشت.

در چند سال اخیر و بعضا در کشور خودمان، مشاهده می شود که افراد زیادی وارد بازار ارز‌های دیجیتال شده و توانستند با دریافت آموزش های لازم، مشاوره از افراد باتجربه و کسب مهارت کافی، به معامله پرداخته و به سود‌های هنگفتی برسند.

این بازار می ‌تواند برای هر یک از افراد پرسود باشد، به شرط آنکه بتوان به شیوه ای برنامه ریزی شده و آگاهانه بدان وارد شد. زیرا فعالیت در این بازار و بهره مندی از موقعیت های بی نظیر آن، نیاز به اطلاعات کافی و شناخت ماهیت بازار دارد.

مشاهده می شود که گاهی در قیمت ‌هایی خاصی، مقاومت‌ هایی صورت می‌ گیرد که در آن، عرضه از تقاضا بیشتر شده و اشباع شدن آن در بازار، باعث می شود که شاهد سیر صعودی قیمت در آن مورد خاص نباشیم. با علم به این موضوع، پیشنهاد می‌ شود افراد برای سرمایه گذاری بلند مدت، ارزهایی را انتخاب نمایند که از ثبات بیشتری برخوردار اند.

به یاد داشته باشید که برنده واقعی این بازار، تنها آن افرادی هستند که به تحقیق و بررسی دقیق پرداخته و پیش از نوسانات، پیش بینی لازم را می ‌کنند تا در صورت نیاز بتوانند اقدام مناسب را انجام دهند.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه ‌گذاری بلند مدت

شما با کسب دانش و اطلاعات لازم و بررسی های دقیقی که انجام می دهید، می توانید به بهترین نحوه سرمایه ‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال برسید. در ادامه به معرفی تعدادی از فاکتورهای مهم که می تواند در فرایند انتخاب بهترین ارز دیجیتال و سرمایه ‌گذاری بلند مدت موثر باشد، خواهیم پرداخت که مطالعه آن برای تمامی فعالان بازار مفید خواهد بود.

توجه به سابقه و طول عمر ارز: یکی از موضوعات مهم و مورد توجه در انتخاب ارز دیجیتال این است که، ارز مورد نظر چه مدت در بازار در گردش بوده و چه اندازه قدمت دارد. این موضوع به معنای عدم تایید و یا حذف ارزهای دیجیتال جدید نمی باشد. تنها مقصود این است که  با در اختیار داشتن داده‌های مرتبط با سوابق یک رمز ارز و مقایسه این داده‌ ها، می ‌توان برآورد بهتری از نحوه عملکرد آن در اختیار داشت.

پیشینه: ارزهای دیجیتالی که از ثبات قیمتی برخوردارند، نشانه ای مثبت محسوب می شوند. حرکت در مسیر دستیابی به کشش بازار و افزایش ارزش رمزارز به ‌مرور زمان نیز یک مزیت به شمار می رود. این موضوع را در نظر داشته باشید که تنها کارایی قبلی یک ارز دیجیتال تعیین‌ کننده مسیر آینده مثبت آن نخواهد بود. تغییرات در هر زمانی ممکن است رخ‌ دهد و سرمایه گذاری در یک رمزارز ممکن است در مقایسه با آنچه در گذشته صورت گرفته، سود بیشتر یا کمتر داشته باشد.

فناوری به کار گرفته شده: موضوع دیگری که باید بدان توجه داشت این است که، پلتفرم موردنظر از لحاظ عملکردی و امنیت در مقایسه با سایر پلتفرم‌ ها در چه جایگاهی قرار دارد. مهم ترین مورد آن نیز سرعت تراکنش ‌هاست. شبکه باید بتواند ترافیک تراکنش ‌ها را به ‌آسانی مدیریت نماید. همچنین باید از ایمن بودن سرمایه گذاری خود مطمئن باشید، زیرا اکثر ارزهای دیجیتال از فناوری بلاکچین استفاده می‌ کنند که موجب می‌ شود تمامی تراکنش ‌ها با شفافیت و قابلیت ردیابی آسان، انجام شوند.

نرخ پذیرش: می توانید با بررسی و دریافت اطلاعات در مورد اینکه چند نفر دیگر در ارز دیجیتال مورد نظر شما سرمایه گذاری نموده اند به نرخ پذیرش آن برسید که بیانگر آن است، رمزارز از نظر نقدینگی از وضعیت مطلوبی برخوردار است. در نتیجه، معامله آن در آینده آسان خواهد بود.

میزان سودآوری: درست است سرمایه ‌گذاری در رمز ارز ممکن است درآمد زیادی را به همراه داشته باشد و شما با هزار دلار سرمایه ‌گذاری، در طی یک سال  به میزان صد در صد و بیشتر نیز سود کسب نمایید. با این حال، وقتی صحبت از ارزهای رمزنگاری شده می ‌شود، این موضوع را در نظر داشته باشید که بسیاری از افراد از طریق رمز ارز وعده دریافت سود و رسیدن به ثروت هنگفت یک شبه را می‌ دهند، نهایت دقت را داشته باشید که گول افراد سودجو و کلاهبردار  را نخورید و تنها از مراکز و صرافی های آنلاین معتبر خرید کنید.

توصیه می شود، چنانچه در این بازار تازه وارد هستید و اطلاعات کافی نداشته و در مرحله حدس و گمان به سر می ‌برید، تنها اقدام به سرمایه ‌گذاری کوچک در این حوزه کنید و به کسب درآمد برسید. به یادداشته باشید که شما حتی با صرف اندک پول نیز می توانید درآمد زیادی را کسب نموده و برنده باشید.

نکته مهمی که در پایان بدان اشاره و تاکید می شود این است که، سرمایه‌ گذاری در رمز ارز ثروتی یک شبه نیست و مستلزم صرف زمان و هزینه برای کسب مهارت کافی و تجارت بهینه و سودآور است.