صرافی آنلایین ویننس
خرید ارز دیجیتال

نظر «ویلی وو» تحلیلگر سرشناس در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال

به گزارش کوین تلگراف، وو در پادکستی با نام «What Bitcoin Did» که پیتر مک‌کورماک، منتشر کرد، نظرات خود را درباره بیت کوین بیان کرد.

ویلی وو به معیارهای کلیدی‌ مانند تعداد زیاد هولدرهای بلندمدت (کیف پول ‌هایی که به ‌مدت پنج ماه یا بیشتر بیت کوین انباشت کرده‌اند) و نرخ رو به‌ رشد انباشت اشاره کرده که نشان می ‌دهد جهت بازار تغییر نکرده و نزولی نشده است.

ویلی وو می گوید: از لحاظ ساختار درون ‌زنجیره‌ای، حتی با اینکه شاخص ترس و طمع نشان ‌دهنده اوج‌ گیری احساس ترس است، چشم‌ انداز بازار نزولی نیست. بدون شک مردم خیلی ترسیده ‌اند که این معمولا فرصت خوبی برای خرید است.

و همچنین بیان می دارد: اکنون فرصت خوبی برای خرید بیت کوین است.

این تحلیلگر مشهور گفته است، در کوتاه‌مدت «اغلب این نوع اصلاح‌ های نزولی را نمی‌ توان بدون افزایش قیمت تصور کرد». علاوه بر این، شکسته ‌شدن روند و سقوط تا ۲۰٬۰۰۰ دلار هم امکان‌پذیر به نظر نمی ‌رسد. چنین ریزشی ممکن است تکرار کننده سقوط ۱۲ ماهه سال ۲۰۱۸، آن هم در مدت کوتاه ۳ ماه باشد.

قیمت بیت کوین از زمان رسیدن به بالاترین سطح تاریخی خود، یعنی ۶۹٬۰۰۰ دلار در نوامبر (آبان)، حدود ۴۴ درصد کاهش یافته است و این تحلیلگر معاملات آتی سرمایه‌گذاران بزرگ را دلیل اصلی این کاهش مستمر و عملکرد ثابت قیمت در سه ماه گذشته ذکر کرده است.

هجوم رو به‌ افزایش معامله‌ گران تازه ‌وارد و خروج سرمایه‌ گذاران از بازارهای آتی بیت کوین در چند سال گذشته، به‌طور قابل ‌توجهی ساختار بازار بیت کوین را تغییر داده است. در ساختار جدید، قیمت به ‌طور مستقیم با ریسک‌پذیری و ریسک‌گریزی معامله‌گران بزرگ که بازار ارزهای دیجیتال را با بازار بورس مقایسه می‌کنند»، همبستگی دارد.

ویلی وو اظهار داشته است: اگر در سال ‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ به‌ صورت درون ‌زنجیره‌ای به کارهایی که سرمایه‌گذاران انجام می ‌دادند نگاه می‌ کردید، متوجه می ‌شدید آنها در حال انباشت بیت کوین هستند، اما این کار تاثیری روی قیمت نمی ‌گذارد، زیرا قیمت را معامله‌ گران بازارهای آتی صرافی ‌ها تعیین می‌ کردند. وی همچنین به دلایل کلیدی برای صعودی باقی‌ماندن روند بیت کوین اشاره کرده است و گفته، عواملی مانند تعداد زیاد هولدرهای بلندمدت که بیش از پنج ماه است دارایی خود را نفروخت ه‌اند، معامله ‌گرانی که فروش بیت کوین در نزدیکی سطح ۴۰٬۰۰۰ دلار را متوقف کرده‌اند و نرخ ثابت انباشت، از اصلی‌ ترین دلایل برای ادامه ‌دار بودن روند صعودی است.

ویلی در تحلیل خود افزود: اکثر بیت کوین ‌های در گردش، بیش از پنج ماه است که دست ‌نخورده باقی مانده‌ اند. افرادی که این کار را انجام داده ‌اند پنج ماه است بیت کوین خود را نگه‌ داشته‌ اند، زیرا قصد ندارند آن را با ضرر بفروشند. این افراد زمانی فروشنده خواهند بود که سود در انتظار آنها باشد. هر زمان که بیت کوین از بالاترین قیمت تاریخی خود عبور کرد و یک روند رو به رشد و قوی شروع شد، شاهد این اتفاق خواهیم بود. او گفته اگر  تعداد افرا تازه ‌وارد یا هولدرهای جدید بیت کوین زیاد باشند، یک نشانه مثبت در جهت روند نزولی برای بازار است.

او در پایان گفته هایش بیان داشت:  روند نزولی سال ۲۰۱۸ در اوج دورانی بود که افراد جدید بیت کوین خریده بودند و این چرخه باز هم تکرار می‌ شود. این هولدرها یا دارایی خود را می ‌فروشند، یا بر نگهداری آن اصرار می ورزند. آنهایی که تصمیم به نگهداری از بیت کوین ‌های خود گرفته ‌اند نیز در روند صعودی بعدی که قیمت بالاتر رفت، دارایی خود را خواهند فروخت.