آینده ارز دیجیتال

آینده ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود؟

طی سالیان اخیر شاهد رشد و افزایش قابل توجهی در بازار رمز ارزها و قیمت بیت کوین و تعدادی از آلت کوین ‌های محبوب آن بوده‌ایم. به عنوان مثال، در سال ۲۰۲۱، بیت کوین تا دو برابر افزایش قیمت را تجربه نمود و همچنین ارزش اتریوم نیز در سال گذشته به میزان چهار برابر  رشد داشته است. اما موضوع مهمی که وجود دارد و ذهن جوامع جهانی را به خود مشغول کرده این است که آیا چنین رشدی در دراز مدت هم پایدار  بوده و ادامه خواهد داشت؟

تحلیل‌گران و کارشناسان حوزه ‌های مالی بیان می دارند، این احتمال وجود دارد که رشد ناگهانی و بیش از حد قیمت رمز ارزها، ناشی از یک حباب اقتصادی  ایجاد شده در سایر جوامع باشد. این حباب دیر یا زود می‌ترکد و بار دیگر تعادل را به بازار رمز ارزها بازمی گرداند. با این وجود پروژه‌ هایی هستند که از ساختار قدرتمندی برخوردارند و پتانسیل بسیار بالایی را از خود نشان داده اند که نظر این دسته از کارشناسان را زیر سوال می ‌برد. علاوه بر آن، تعداد شرکت‌ ها و موسسات بزرگ جهانی که در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است.

با توجه به وجود چنین عواملی می توانیم نتیجه بگیریم که، رمز ارزها یک نوع دارایی دیجیتال ارزشمند محسوب می شوند و  با مرور زمان، احتمال رشد و فراگیری و ترویج بیشتر آن ها در جوامع جهانی غیر قابل انکار خواهد بود.  همین موضوع باعث شده تا شرکت ‌های بزرگ و معتبر در سراسر جهان، مبلغ قابل توجهی را به سرمایه‌گذاری در این بخش اختصاص دهند. زیرا به آینده این بازار بسیار امیدوار هستند.

در نهایت می توان به این نتیجه رسید که، بازار رمز ارزها برای سرمایه‌گذاری بلند مدت، گزینه‌ی مناسبی هستند، چرا که امکان افزایش چندین برابری سرمایه‌‌ در طولانی مدت وجود دارد.

توصیه می شود که پیش از ورود به بازار رمز ارزها، حتما ریسک‌ و نوسانات بالای قیمت را در نظر داشته باشید، زیرا سرمایه‌گذاری در هر زمینه ‌ای از اصول  و قوانین خاصی پیروی  می نماید و معمولا مشاهده می شود برخی از افرادی که با ساختار بازار ارزهای دیجیتال آشنایی  کافی ندارند، با دریافت سود‌های میلیونی و میلیاردی سایر کاربران، هیجان زده شده و وارد این بازار می شوند و در نهایت ممکن است ضررهای قابل توجهی را متحمل شوند. در چنین مواردی کاربران اصطلاحا درگیر FOMO یا ترس از دست دادن فرصت شده‌اند. بنابراین باید گفت که یکی از فاکتورهای مهم ورود به بازار‌های مالی، کنترل عواطف و احساسات کاربران است.  چنانچه با آگاهی و شناخت صحیح وارد این بازار شوید، می توانید به شگفتی های بی نظیر آن پی ببرید و ثروت زیادی را به دست آورید.

نکات مهم در مورد ارزهای دیجیتال

رمز ارزها یک نوع دارایی دیجیتال به شمار می روند که با هدف رفع مشکلاتی از قبیل فقر، بی عدالتی، بهبود و ارتقاء عملکرد سیستم مالی و ایجاد فرصت‌ های یکسان برای تمام افراد پیاده سازی و اجرا شده اند.

رمز ارزها با به‌کارگیری تکنولوژی بلاک چین و تمرکز زدایی توانستند قدرت را از دست دولت، رهبران و سیاست‌مداران بازپس گیرند.

روند پیشرفت و فراگیری و قابلیت ‌های رمز ارزها این موضوع را اثبات می کند که ارز دیجیتال در آینده‌ ای نه چندان دور، جایگزین کارت ‌های اعتباری و پول‌ های کاغذی خواهد شد.

رمز ارزها گزینه‌ی خوبی برای سرمایه‌گذاری بلند مدت هستند، چرا که طی سالیان گذشته، سرمایه‌‌ی بسیاری از کاربران در این حوزه، چندین برابر افزایش یافته است.

به‌کارگیری هوشمندانه و خلاقانه تکنولوژی بلاک چین موجب برقراری امنیت در شبکه ارزهای دیجیتال شده است.

فاکتورهایی از قبیل فراگیری و ترویج هر چه بیشتر رمز ارزها در جوامع جهانی احتمال رشد قیمت را در این بازار تا حد قابل توجهی افزایش داده‌ است.

چگونه می توانیم ارز دیجیتال بدست آوریم؟

همانطور که  بیان شد، عوامل گوناگونی از قبیل قابلیت ها و ویژگی های زیاد، ساختار منحصر به فرد و ترویج و فراگیری روزافزون ارزهای دیجیتال موجب شده تا سرمایه‌گذاران به دنبال روش هایی  برای دست یافتن به رمز ارزها باشند. در حقیقت علاوه بر خرید ارز دیجیتال از صرافی های دیجیتال، راهکارهای مختلفی برای به دست آوردن ارزهای دیجیتال وجود دارد که در این بخش برخی از آن ‌ها را مورد بررسی قرار می ‌دهیم.

استخراج ارز دیجیتال

ماینینگ ارزهای دیجیتال می‌تواند یک گزینه‌ مناسب برای افرادی باشد که علاقه‌ی زیادی به کامپیوتر و تکنولوژی دارند. البته در نظر داشته باشید که استخراج هر یک از ارزهای دیجیتال با دیگری متفاوت است. پس یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده در ماینینگ این است که قصد دارید، کدام ارز دیجیتال را برای استخراج انتخاب ‌کنید و همچنین به خاطر داشته باشید که استخراج  ارز دیجیتال، یک فرایند کاملا پیچیده و دشوار است. در واقع ماینرها با به‌کارگیری کامپیوتر، پردازشگرهای مرکزی، کارت‌ های گرافیکی و ابزارهای سخت‌افزاری تخصصی مانند مدارهای مجتمع با کاربرد خاص و انجام محاسبات پیچیده‌ی ریاضی، اقدام به تایید و ثبت تراکنش ‌های کاربران در شبکه‌ی بلاک چین می نمایند.

برخی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، دارای ساختاری هستند که امکان تایید و ثبت نهایی تراکنش‌ انجام شده، بدون حضور و مشارکت ماینرها امکان‌پذیر نخواهد بود، این موضوع باعث شده  که سیستم تعداد مشخصی ارز دیجیتال را به عنوان پاداش برای ماینرها در نظر بگیرد. بسیاری از فعالان این حوزه با مشارکت در استخرهای استخراج  و همکاری با سایر ماینرها سود زیادی به دست ‌آورده اند. البته بسیاری معتقدند که به علت هزینه‌ی بالای استخراج (هزینه تهیه وسایل سخت افزاری، هزینه برق و…) روش مقرون به صرفه ای نخواهد بود.

مشارکت در پروژه های دیفای (DeFi)

پروژه‌ های دیفای نیز  همچون بیت کوین دارای ساختاری هستند که نیاز به حضور و مشارکت سایر افراد دارند. تنها با این تفاوت که مسئولیت اصلی کاربران فعال در حوزه‌ی دیفای، قفل کردن دارایی‌ های موجود شبکه است. از این روش تحت عنوان استخراج نقدینگی یاد می شود که در واقع  هر کاربر با مشارکت در فرایند قفل کردن دارایی ‌ها باعث افزایش میزان نقدینگی در پروژه ‌های دیفای می ‌شود.

بدین ترتیب  هر کاربر می تواند با مشارکت در فرایند قفل کردن دارایی‌ های دیجیتال در بستر شبکه ‌ی دیفای، رمز ارز دریافت کند. شما هم می توانید از این شیوه استفاده کرده و ارز دیجیتال بگیرید.

خرید از فروشگاه های آنلاین

شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی از کمپانی ها، به ازای میزان خرید، به مشتریان خود مقداری بیت کوین یا سایر رمز ارزها را هدیه می ‌دهند.  برای مثال، می‌توان به شرکت Lolli اشاره کرد که بعد از مشاهده ‌ی گسترش و فراگیری باورنکردنی ارزهای دیجیتال در جوامع جهانی تصمیم گرفت، علاوه بر تخفیف، مقداری بیت کوین هم به عنوان هدیه به مشتریان خود ارائه دهد. در حقیقت از این روش به عنوان یک ترفند تبلیغاتی برای جذب مشتری بیشتر استفاده می شود و می تواند گزینه ای برای دریافت ارز دیجیتال و سرمایه گذاری شما باشد.

ایردراپ  (Airdrop)

اگر با ساختار کلی بازار ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشید، قطعا می‌دانید که تعداد رمز ارزهای موجود در بازار روز به روز در حال افزایش است. تعدادی از این پروژه‌ ها برای جذب سرمایه‌ی بیشتر و دیده شدن در بازار پر رقابت ارزهای دیجیتال، از استراتژی تبلیغاتی ایردراپ استفاده می‌کنند.

ایردراپ بدین معناست که کارگزاران برخی از پروژه ‌ها، تعدادی ارز دیجیتال را به صورت رایگان به حساب کاربری سرمایه‌گزاران خود واریز می‌کنند ، تا از این طریق  بتوانند به دیده شدن و فراگیری رمز ارز خود کمک نمایند. پس شما هم می‌توانید با شناسایی و سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ ها ارز دیجیتال به دست آورید.

دریافت ارز دیجیتال به عنوان سود

یکی از ساده ‌ترین روش های به دست آوردن ارز دیجیتال می باشد، به طوری که بسیاری از کاربران می‌توانند با استیکینگ و قفل کردن دارایی دیجیتال موجود در حساب کاربری خود به مدت یک سال، مقدار مشخصی ارز دیجیتال به عنوان سود دریافت نمایند. اما پروژه‌ هایی هم وجود دارند که بدون نیاز به استیکینگ و قفل شدن دارایی، در زمان هایی مشخص، تعدادی ارز دیجیتال را به عنوان سود به حساب سرمایه‌گذاران خود واریز می‌کنند.

در واقع ارزش این دسته از ارزهای دیجیتال با توجه به  تعداد سرمایه‌گذاران هر پروژه  تعیین می شود و یک رابطه‌ مستقیم دارند. بنابراین کارگزاران آن  همواره به دنبال جذب کاربران بیشتر بوده تا ارزش ارز دیجیتال خود را افزایش دهند.  رمز ارزهای نئو و کوکوین نیز در این دسته از ارزهای دیجیتال قرار دارند.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/winanceo/public_html/blog/wp-includes/functions.php on line 5309